![](https://www.tedaliaga.k12.tr/wp-content/uploads/2021/10/WhatsApp-Image-2021-10-01-at-09.02.18.jpeg)
DÜNYA GÜLÜMSEME GÜNÜ KUTLU OLSUN!
5 Ekim 2021![](https://www.tedaliaga.k12.tr/wp-content/uploads/2021/10/WhatsApp-Image-2021-10-01-at-15.10.39.jpeg)
8-A sınıfı ögrencilerimiz ile “DNA ve Genetik Kod”
5 Ekim 2021![](https://www.tedaliaga.k12.tr/wp-content/uploads/2021/10/WhatsApp-Image-2021-10-01-at-11.59.38-1-1200x480.jpeg)
TED ALİAĞA KOLEJİ Okul Öncesi Sınıfı öğrencilerimiz zeytin hasadının yapıldığı bu günlerde öğretmenleri eşliğinde siyah zeytin yapım etkinliği yaptılar. Öğrencilerimiz; önce zeytini tanıdılar, zeytinin nerede ve nasıl yetiştiğini, nasıl ve ne zaman toplandığını öğrendiler. Zeytinleri olana kadar hem zeytinlerinin sorumluluğunu aldılar hemde gerçek hayat deneyimleri yaşadılar.